Stanowisko: jasne, ale nie w ostrym słońcu.. przestawianie doniczki lub przeciągi mogą spowodować opadanie pąków kwiatowych.
Temperatura: wiosną i latem pokojowa od jesieni do wiosny najlepiej 10-120C lub chociaż poniżej 18 st C.
Podlewanie: regularne, dość obfite wiosną i latem, po przekwitnięciu należy je ograniczyć ze względu na stan spoczynku, ale nie można przesuszać ziemi w doniczce.
Nawożenie: wiosną i latem co 2 tygodnie roztworem nawozów mineralnych lub przefermentowanego i rozcieńczonego kurzeńca lub gnojówki.
Przesadzanie: młode rośliny co roku wiosną, starsze co 2-3 lata; podłoże powinno być żyzne, np. ziemia gliniasto-piaszczysta z dodatkiem kompostu i kawałków węgla drzewnego, raczej bez torfu..
Rozmnażanie: albo przez podział starszych roślin przy przesadzaniu, albo przez sadzonki pobierane w maju z młodych, ale nieco zdrewniałych pędów, na ogół łatwo ukorzeniających się. Sadzonki z jedną parą liści wtyka się {po 3-5 sztuk} wprost do doniczki, w której będą na stałe rosły, i doniczkę nakrywa się torebką foliową..
Szkodniki i choroby: rośliny zimujące w zbyt ciepłych i suchych pomieszczeniach bywają porażane przez tarczniki i wciortnastki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz