Jest wspaniale kwitnącym pnączem, wymagających jednak bardziej „cieplarnianych” warunków niż częściej uprawiana woskownica różowa.
Stanowisko: jasne.
Temperatura: około 20 st C, jedynie jesienią, po kwitnieniu, może stać w nieco chłodniejszym miejscu.
Podlewanie: od wiosny do końca lata regularne i dość obfite, jesienią, zwłaszcza w chłodniejszym pomieszczeniu, ograniczone, w końcu zimy, po przeniesieniu do chłodnego miejsca, zwiększa się dawki wody. Wskazane jest zraszanie, ale tylko wtedy, gdy roślina nie ma pąków kwiatowych.
Nawożenie: wiosną i latem co 2 tygodnie roztworem nawozów mineralnych lub przefermentowanym i rozcieńczonym kurzeńcem albo gnojówką.
Przesadzanie: młode rośliny co roku wiosną, starsze co 2-3 lata, do żyznej, przepuszczalnej i piaszczysto-gliniastej ziemi z dodatkiem kompostu, dodatek torfu nie jest wskazany.
Rozmnażanie: przy przesadzaniu rozdziela się starszą, rozrośniętą roślinę; sadzonki pędowe z parą liści, cięte z lekko zdrewniałych pędów, łatwo ukorzeniają się, zwłaszcza w doniczce wypełnionej mieszaniną torfu i piasku, pod przykryciem z folii w ciepłym miejscu.
Szkodniki i choroby: rośliny zimujące w zbyt ciepłych i suchych pokojach bywają atakowane przez tarczniki i przędziorki.. opadanie pąków kwiatowych może być spowodowane zmianą miejsca, przeciągami i przesuszeniem podłoża.
wtorek, 23 listopada 2010
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz