Niewielka roślina o mięsistych, zwisających pędach oraz liściach i białych lub fioletowoniebieskich kwiatach. Dawniej był często uprawiany, teraz spotyka się go rzadko. Co dwa lata należy ścinać sadzonki wierzchołkowe i odmładzać roślinę, gdyż starsze pędy tracą dolne liście.
Stanowisko: jasne.
Temperatura: od drugiej połowy maja do końca sierpnia może stać na balkonie lub w ogrodzie w miejscu osłoniętym od wiatru, zimą 6-10 st C. Bardzo wrażliwy na mróz.
Podlewanie: wiosną i latem obfite [ziemia w doniczce powinna być zawsze lekko wilgotna], jesienią i zimą oszczędne, jednak nie można zasuszyć podłoża.
Nawożenie: od marca do sierpnia co dwa tygodnie przefermentowanym, rozcieńczonym kurzeńcem lub roztworem nawozów mineralnych dla roślin doniczkowych.
Przesadzanie: co roku w marcu do żyznej i przepuszczalnej ziemi, np. kompostowej z domieszką piasku.
Rozmnażanie: w marcu ścina się sadzonki wierzchołkowe i żeby uzyskać ładny pokrój roślin, od razu wsadza do doniczki z ziemią po 3-5 sztuk.
Szkodniki i choroby: bardzo często jest atakowany przez mszyce, które można zwalczać, zmywając liście roztworem szarego mydła i denaturatu lub LUDWIKA.
środa, 24 listopada 2010
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz